BC NDP

BC NDP Candidates

Find your candidate

Please search by postal code, constituency name or candidate name

Jasleen Arora
Abbotsford South
Preet Rai
Abbotsford West
Andrew Christie
Abbotsford-Mission
Colleen Ross
Boundary-Similkameen
Janet Routledge
Burnaby North
Anne Kang
Burnaby-Deer Lake
Raj Chouhan
Burnaby-Edmonds
Katrina Chen
Burnaby-Lougheed
Scott Elliott
Cariboo North
Sally Watson
Cariboo-Chilcotin
Tracey O’Hara
Chilliwack
Patti MacAhonic
Chilliwack-Kent
Gerry Taft
Columbia River-Revelstoke
Jodie Wickens
Coquitlam-Burke Mountain
Selina Robinson
Coquitlam-Maillardville
Ronna-Rae Leonard
Courtenay-Comox
Lori Iannidinardo
Cowichan Valley
Ravi Kahlon
Delta North
Bruce Reid
Delta South
Mitzi Dean
Esquimalt-Metchosin
Harry Lali
Fraser-Nicola
Barb Nederpel
Kamloops-North Thompson
Nancy Bepple
Kamloops-South Thompson
Shelley Cook
Kelowna West
Erik Olesen
Kelowna-Lake Country
Harwinder Sandhu
Kelowna-Mission
Randal Macnair
Kootenay East
Katrine Conroy
Kootenay West
John Horgan
Langford-Juan de Fuca
Inder Johal
Langley East
Gail Chaddock-Costello
Langley
Bob D'Eith
Maple Ridge-Mission
Lisa Beare
Maple Ridge-Pitt Meadows
Scott Fraser
Mid Island-Pacific Rim
Leonard Krog
Nanaimo
Doug Routley
Nanaimo-North Cowichan
Anne Marie Sam
Nechako Lakes
Michelle Mungall
Nelson-Creston
Judy Darcy
New Westminster
Jennifer Rice
North Coast
Claire Trevena
North Island
Bowinn Ma
North Vancouver-Lonsdale
Michael Charrois
North Vancouver-Seymour
Bryce Casavant
Oak Bay-Gordon Head
Sue Powell
Parksville-Qualicum
Rob Dempsey
Peace River North
Stephanie Goudie
Peace River South
Tarik Sayeed
Penticton
Mike Farnworth
Port Coquitlam
Rick Glumac
Port Moody-Coquitlam
Nicholas Simons
Powell River-Sunshine Coast
Bobby Deepak
Prince George-Mackenzie
Natalie Fletcher
Prince George-Valemount
Lyren Chiu
Richmond North Centre
Chak Au
Richmond South Centre
Aman Singh
Richmond-Queensborough
Kelly Greene
Richmond-Steveston
Gary Holman
Saanich North and the Islands
Lana Popham
Saanich South
Sylvia Lindgren
Shuswap
Bruce Bidgood
Skeena
Doug Donaldson
Stikine
Jonathan Silveira
Surrey South
Rebecca Smith
Surrey-Cloverdale
Jagrup Brar
Surrey-Fleetwood
Rachna Singh
Surrey-Green Timbers
Garry Begg
Surrey-Guildford
Harry Bains
Surrey-Newton
Jinny Sims
Surrey-Panorama
Bruce Ralston
Surrey-Whalley
Niovi Patsicakis
Surrey-White Rock
George Heyman
Vancouver-Fairview
Morgane Oger
Vancouver-False Creek
George Chow
Vancouver-Fraserview
Shane Simpson
Vancouver-Hastings
Mable Elmore
Vancouver-Kensington
Adrian Dix
Vancouver-Kingsway
James Wang
Vancouver-Langara
Melanie Mark
Vancouver-Mount Pleasant
David Eby
Vancouver-Point Grey
Madeline Lalonde
Vancouver-Quilchena
Spencer Chandra Herbert
Vancouver-West End
Barry Dorval
Vernon-Monashee
Carole James
Victoria-Beacon Hill
Rob Fleming
Victoria-Swan Lake
Mehdi Russel
West Vancouver-Capilano
Michelle Livaja
West Vancouver-Sea to Sky

Name

Riding